top of page

ברוכים הבאים לחווית האוכל שלי,

אני מיטל, יוצרת אוכל מזין ובריאותי, ולעיתים אף מיוחד.

המודעות לאוכל ותרומתו לבריאותינו לעולם לא היתה כה גבוהה (או מלאה בדעות סותרות). חיפוש וניסוי של דרכים חדשות (או ישנות) ליצור אוכל בריא, טעים ומעניין הוא הדבר שמעסיק ומרגש אותי ביותר, ואני משתוקקת לשתף אתכם בעולם שלי. 

קצת עלי ועל האוכל:

מאז שאני זוכרת את עצמי, אוכל שיחק תפקיד מרכזי בחיי. הכמיהה שלי למטבח והרצון ליצור במטבח החלו לפעפע בי כבר בשנות העשרה לחיי. דימיתי את התהליך לסוג של אלכימיה. כיום ביודעי שתהליכי כימיה בסיסיים הם בהחלט אלו העומדים מאחורי הבישול, אני עדיין לא יכולה להתנתק מהתחושה שקורה פה משהו מעבר, כמו קסם.

מסע האוכל שלי התחיל כחיבור לאווירה בייתית, מפנקת ולחלוטין מושחתת. ככל ששהיתי יותר במטבח, הסתמכתי פחות על מתכונים, והעשייה הזו הפכה להיות המוצא המרכזי למטען היצירתי שבי. עם השנים ערכים של בריאות, קיימות, סביבתיות ועוד השתרגו לתוך המחשבה המכוונת את היצירה. לאחר שנים בתחום המדע אזרתי אומץ לבטא את החלום ולעסוק בקולינריה.  


קצת הרבה עלי ועל האוכל:

בתחילת דרכי נמשכתי המון לעולם האפייה. לא היה לי ברור אם ארצה לעסוק בזאת, כדי לא להרוס תחביב יקר לליבי, וכך מצאתי את עצמי באוניברסיטה לומדת תואר בביוכימיה, שפתח לי עולם נפלא ואהבה חדשה ושונה.
השנים בהן השהתי את חלומות הקולינריה לטובת הליכה בתלם, הביאו איתן מודעות חדשה לקשר שלנו עם אוכל. הן הפיזי והן הרגשי. ראשונה הגיעה המודעות לבריאות, ממקורות שונים: בין הידע שצברתי בעולם מדעי החיים, למחלות אצל אנשים סביבי וכלה בתגובות גופניות שלי לסוגי מאכלים שונים.

הקשר הנפשי, או אנרגטי, שלנו עם האוכל חילחל אל תודעתי בהדרגה והחלתי לצרוך חומרי גלם מזינים ממקור צמחי. לאט לאט גם חזון העסק שחלמתי להקים החל להשתנות, שכן איך אגיש ללקוחותי אוכל שאני לא מאמינה בו ובסגולותיו ויכולתו לבנות אותנו בצורה הכי טובה.

המשכתי את מסלולי בעולם המדע מתוך הכרת תודה למקום שהכרתי והיה נוח בבקיאותו. נקודת הראייה המדעית עניינה אותי: רזולוצית ההתבוננות בדברים, ההבנה שתמיד ישנו עוד רובד נסתר יותר, שמשפיע על התמונה הכוללת. אך המדע כבר לא היה האמת שלי, כפי שהיה בתחילת דרכי, וזה כבר לא היה המסלול הנכון לי לממש את עצמי ולתת לעולם את כל מה שיש לי להציע.
באופן הטבעי לי ברחתי למטבח לאחר ימי עבודה במעבדה. הייתי מוצאת את עצמי קוראת על תזונה, חומרי גלם, שוקעת בעשייה לשעות, עם מתכונים חדשים ונסיונות משל עצמי. פיתחתי אמון ביכולתה של תזונה לשנות מדדים פיזיים, פיוזיולוגיים ונפשיים באופן מניעתי, גם כמו טיפולי, בתסמינים שונים. חייתי את זה. חילקתי טעימות, קופסאות אוכל, עצות, טיפים וחפירות לכל עובר אורח שאנן שנקרה על דרכי. 

שנותי בעבודה מחוץ לתחום הקולינריה איפשרו לי לחקור עצמאית, לגלות המון דברים בהקשר לאוכל, לגבש דעה וכיוון לגבי מה שיש לי להגיד. הייתי זקוקה לסיים דוקטורט במדעי החיים כדי לאזור אומץ לנסות ליצור דרך בה אני חושבת שאוכל לשפר איכות חיים של אנשים. המטרה שלי כיום היא להנגיש אוכל בריא, נקי ומרגש במגוון אופנים ויוזמות.

אמנם טרם למדתי תזונה באופן מדופלם, עם זאת, אינני כפופה לאג'נדה או סילבוס של מוסדות קיימים, ובוחרת לבחון בעצמי מאמרים ומקורות ידע המעניינים אותי. את המזווה בבייתי בניתי בקפידה תוך הבנת פרופיל היתרונות והחסרונות של המוצרים שבחרתי לצרוך, בהיבט התזונתי וקולינרי. 
דעותי והאינטואיציות שלי לגבי אוכל מזין לאו דווקא ישקפו את דעותיכם. הרגישו חופשי להתעניין, לדסקס ולהתעשר הדדית מהנסיון האישי שלכם ושלי. אני צוברת, בונה ומיישמת ידע חדש בכל עת שמתאפשר לי.

אני מזמינה אתכם להיות חלק מההרפתקאה והיצירה שלי, לקחת חלק מהחוויות ולטעום מהמוצרים שאני מציעה.
bottom of page