top of page
אוכל משמח:
אוכל משחק תפקיד מרכזי בחיינו. הוא מציין אירועים מיוחדים, ניחוחות מנות מסורתיות מכניסות אותנו לאווירת חגים ומזכירות לנו מסורות עתיקות, הוא מלווה התכנסויות משפחתיות וחברתיות,  הוא  מהווה ביטויי אהבה, מחוות אישיות ולעיתים אוכל הוא נחמה. 
אני מאמינה שאוכל מזין הוא כלי נפלא וטעים כדי לתמוך ולשפר את בריאות הגוף והנפש. אני מקווה שבין לקוחותי יהיו אלו שעבורם האוכל שלי יהווה פתרונות בין אם הם רגישים או נמנעים ממוצרים ספציפים, או מנסים לשמור על אורח חיים בריאותי באופן כללי ושמחים לדעת מה נמצא באוכל שלהם ועד לאנשים שפשוט שמחים לנסות משהו חדש וקצת שונה ולהנות מאוכל טרי, אמיתי ומלא חיים.
החיבור שלי לאוכל טבעוני והמעבר לאורח בישול צמחי היה תהליך איטי וטבעי לי, בו בראש ובראשונה הקשבה למה שהגוף וחיך שלי האישיים אוהבים, והחומרים איתם אני נהנית לעבוד.
ה"הגבלה" בהגדרת האוכל שאני יוצרת כטבעוני ובריאותי מאוד עוזרת למקד את היצירתיות שלי. אני לא מאמינה שאוכל טבעוני צריך להראות ולדמות אוכל לא טבעוני (בסתירה מוחלטת לשלל התחליפי גבינות, וסלטי כמו-ביצים וכמו-טונה שאני מציעה. אלו משקפים את האתגר המרתק שבלדמות אוכל מוכר מרכיבים שונים ולעיתים יתנו מענה למי שמתגעגע לטעמים נשכחים) מכיוון שהעושר היצירתי של אוכל הוא אינסופי ופשוט צריך לפתוח את הראש.
 
היבטים נוספים אשר מכוונים אותי לבישול צמחי הם מחשבה סביבתית וקיומית של השפעות תעשיית הבשר, חלב והביצים על העולם שלנו, בנוסף להיבטים בריאותיים על מה שהתעשייה עושה לבשר וחלב אותו אנו אוכלים (כמו גם כל אוכל אחר מתועש). לגבי חלב באופן ספציפי, רגישויות שלי ומשפחתי לכמה מרכיבי החלב השתלבו להן עם האנומליה שאנו החיה היחידה שצורכת חלב מעבר לגיל ינקות (שאחריו גופינו לא מתוכנן להתמודד עם חלב ולכן שיעור הרגישויות הגבוה), ויתרה על זו אנו צורכים חלב של חיה אחרת. בנוסף לכל אלו, אם אני יכולה באורח חיי לתמוך ולעודד אידיאולוגיה בה פחות חיות גדלות וסובלות למען צרכינו, אז זה רווח נקי שלי ומצפוני.
היבטים אלו מחד וההנאה הצרופה מטעמו של אוכל המבוסס על ירקות והרגשת הקלילות הנלווית לאכילתו מאידך משכו אותי לאט לאט אל עולם הבישול המבוסס על צמחים.
המטבח האישי שלי משתנה מאוד לפי העונות, שכן אני רואה חשיבות בלהיות קשובה למה שהאדמה מניבה ולצרוך דברים אלו כשיתוף פעולה עם האדמה שלנו (ועם המחירים בשוק....). התפריט שאני מציעה פה כרגע פחות מושפע מהעונתיות בגלל שהוא כולל פחות תוצרת טרייה תחת קטגוריית המעדניה. בקרוב אשמח להציע מספר תבשילים קטן ומשתנה.
מכיוון שמספר חומרי גלם שלי מושפעים ע"י עונתיות ולעיתים אפילו מוגבלים לעונות מסוימות, הטעמים לפעמים יהיו מעט שונים (למשל - מתיקות הגזר) ויהיו אלו שלא אוכל למכור כל השנה. עם זאת יהיו פינוקים מפתיעים ועונתיים שיפצו על כל אלה. אני ממליצה לנסות להינות מהשינויים (כל עוד הם ערבים לחיככם כמובן) ולהרגיש את טעם הטבע.
אין המתכונים דיאטטיים כהגדרה (אך לקוחות אשר מחפשים מתכונים דלי קלוריות, דלי שומן, ודלי פחמימות ימצאו גם כאלו באתר). אני מאמינה שככל שהמאכלים שלנו פחות מעובדים, העיבוד שלהם ע"י הגוף יותר מוצלח ומהיר ותומך במשקל בריא.
bottom of page